Atrakcje

Blog

Atrakcje

Góry Stołowe

Błędne Skały

Jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Górach Stołowych. Można dotrzeć tu wieloma szlakami pieszymi, ale również można dojechać samochodem na górny parking. Stąd wyruszamy w niezwykłą podróż labiryntem skalnym, pełnym tajemnic i niesamowitych form skalnych.


Szczeliniec Wielki

To najwyższy szczyt Gór Stołowych. Jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia w tutejszych górach. Znajduje się tu schronisko górskie, do którego nie ma drogi dojazdowej! Z tarasów widokowych wokół schroniska można podziwiać piękną panoramę ziemi kłodzkiej, a na trasie turystycznej odnajdziemy niesamowite formacje skalne.


Skały Puchacza i Narożnik

Park Narodowy Gór Stołowych bogaty jest w piesze szlaki turystyczne. Jednym z ciekawszych miejsc jest Narożnik, Skały Puchacza i Skalna Czaszka. Jest to piękna i przede wszystkim niewymagająca trasa turystyczna, która zachwyci mnogością pięknych panoram na okoliczne pola i wzgórza. Skalna Czaszka to niezwykła forma skalna w kształcie… czaszki. Polecamy odwiedzić to miesjce.


Skalne Grzyby

To trasa dla osób ceniących sobie raczej spokojne spacery po lesie, niż trudne i wymagające górskie szlaki. Te niesamowite formy skalne w kształcie grzybów zachwycą z pewnością nie jednego!


Atrakcje

Szczytna - Zielony Kryształ Ziemi Kłodzkiej

Zamek Leśna Skała

Zamek znajduje się na wzniesieniu Szczytnik. Zbudowany został na wzór średniowiecznego zamku obronnego w stylu neogotyckim z suchą fosą i murem obronnym. Od 2020 roku Zamek został udostępniony do zwiedzania. Wewnątrz można odwiedzić także Muzeum Dźwięku oraz Restauracja Zamkowa. W otoczeniu zamku znajduje się również punkt widokowy i Kalwaria Górska.


Atrakcje

Duszniki-Zdrój

Muzeum Papiernictwa

Muzeum zlokalizowane w dawnym młynie papierniczym. Zwiedzając dawny Młyn Papierniczy możemy poznać historię powstawania papieru, a także samemu spróbować sił w jego czerpaniu. Poza wystawą stałą, w dusznickim muzeum odbywają się wystawy okresowe lokalnych i światowych artystów.


Park Zdrojowy

Park Zdrojowy w Dusznikach-Zdroju znajduje się na uboczu miasta. Ten lipowo-bukowo, kasztanowy park ozdobiony jest przez liczne klomby i dywany kwiatowe. W Parku znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych, Teatr Zdrojowy im. F. Chopina oraz Kolorowa Fontanna. W Parku Zdrojowym znajduje się również kalendarz kwiatowy, gdzie lokalny ogrodnik codziennie ustawia z kwiatów aktualną datę.


Torfowisko pod Zieleńcem

Rezerwat przyrody znajdujący się w północno-zachodniej części Gór Bystrzyckich. Torfowisko pod Zieleńcem jest bogate w niesamowitą florę i faunę. Można dostać się tu pieszo lub rowerem. Główną atrakcją Torfowiska jest kładka, którą możemy bezpiecznie wejść w głąb bagna. Torfowisko jest niesamowite o każdej porze roku.


Zieleniec Sport Arena

Część Dusznik-Zdroju, która atrakcyjna jest o każdej porze roku. Zieleniec głównie kojarzony jest z mekką dla wszystkich pasjonatów białego szaleństwa. Poza narciarską historią, Zieleniec to liczne szlaki piesze i rowerowe. Poza sezonem zimowym funkcjonuje tu park rowerowy, a turyści piesi mogą skorzystać z kolei linowych, które ułatwią dostanie się na szczyty Gór Orlickich.


Atrakcje

Kłodzko

Twierdza Kłodzka

Twierdza Kłodzko to jeden z najważniejszych i najbardziej okazałych zabytków ziemi kłodzkiej. Jest to nie lada gratka dla miłośników obiektów fortecznych. Do dyspozycji turystów oddane są trasy podziemne oraz górne części fortu. Twierdza jest jednym z najciekawszych miejsc polecanych do odwiedzenia turystom podczas pobytu w Kotlinie Kłodzkiej. (więcej tutaj)


Miejska Podziemna Trasa Turystyczna

Podziemna trasa turystyczna to udostępniona do zwiedzania część podziemi, położonych pod kłodzką starówką. Trasa ma długość blisko 700 metrów. Wewnątrz znajduje się kilkanaście sal tematycznych z ekspozycjami dotyczącymi historii miasta.


Minieuroland

Park Miniatur, w którym znajduje się ponad 40 makiet najbardziej znanych budowli Dolnego Śląska, ziemi kłodzkiej, Europy czy świata. Wszystko to znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitego w tysiące unikalnych gatunków drzew i krzewów.


Atrakcje

Kudowa-Zdrój

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju znajduje się w centrum uzdrowiska. Jest to miejsce dla wszystkich pragnących pospacerować wśród pięknej roślinności, czy usiąść i odpocząć na jednej z ławek. Tuż przy wejściu do Parku znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych. Zwieńczeniem Parku jest wspaniały staw.


Skansen w Pstrążnej

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego składa się z kilku drewnianych budynków sprowadzonych tutaj z całej ziemi kłodzkiej. Można tu zwiedzić starą kuźnię - podziwiać pracę kowala, zajazd a także wnętrza chat wiejskich. Niewątpliwą gratką jest możliwość skosztowania tradycyjnie wypiekanego tu chleba. Na terenie obiektu znajduje się również drewniany wiatrak, z którego można podziwiać okolicę.


Aquapark

Kryty park wodny znajduje się nieopodal parku zdrojowego. Jest to świetna atrakcja w przypadku niepogody. Znajdziemy tu m.in.: basen rekreacyjny, basen sportowy, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, czy jacuzzi. Tutaj cała rodzina będzie się świetnie bawić.


Atrakcje

Wieże widokowe

Rejon ziemi kłodzkiej bogaty jest w wieże widokowe zlokalizowane na tutejszych szczytach górskich. Jeśli chcielibyście podziwiać okolicę z góry, koniecznie wybierzcie się na jedną z nich. Szczególnie polecamy wieże: na Orlicy, na Kłodzkiej Górze, na Velkej Destnej, oraz na Czerńcu.

Atrakcje

Trasy Rowerowe

Ziemia kłodzka na rowery! Tutejszy region jest bogaty w infrastrukturę rowerową. Nie ważne czy lubisz delikatne rowerowe przejażdżki, nieco bardziej wymagające górskie zjazdy i podjazdy, czy ekstremalne trasy rowerowe – tutaj znajdziesz coś dla siebie. Setki kilometrów szlaków rowerowych, single tracków, oraz bike parki czekają na fanów dwóch kółek!

Atrakcje

Czechy

Náchod

To miasto znajdujące się najbliżej polsko-czeskiej granicy. Warto wybrać się tutaj aby podziwiać niesamowity zamek, wynoszący się ponad miasto. Będąc w Czechach nie sposób nie skosztować tradycyjnego smażonego sera, czy knedlików


Adrspach i Broumovske Steny

To przedłużenie Gór Stołowych. Znajdujące się tutaj formy skalne ucieszą oko, a przyjemny chłód między szczelinami da ukojenie w letnie dni. Jeśli odwiedziliście już nasze Góry Stołowe, ale czujecie niedosyt – to miejsce jest dla Was!